Lot 194

Auction: E-Live Auction 1 - Savoia coins

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II, Re Eletto (1859-1861) 5 Centesimi 1859 Birmingham. MIR 1070a Pag. 445 Cu q.FDC

Lot 194

Auction: Numismatic Auction 73 - Savoia coins

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 10 Lire 1863 Torino. MIR 1079b Pag. 477 Au g 3,21 BB+

Lot 195

Lot 195

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 10 Lire 1863 Torino. MIR 1079b Pag. 477 Au g 3,24 SPL÷FDC

Lot 196

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1861 Torino. MIR 1078a Pag. 455 Au Rara q.SPL

Lot 196

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 10 Lire 1863 Torino. MIR 1079b Pag. 477 Au g 3,24 SPL

Lot 197

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1862 Torino. MIR 1078c Pag. 456 Au BB

Lot 197

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 5 Lire 1861 Firenze. MIR 1081a Pag. 481 Ag g 24,83 Molto rara BB÷SPL

Lot 198

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1863 Torino. MIR 1078d Pag. 457 Au q.SPL

Lot 198

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 5 Lire 1863 Torino. MIR 1080a Pag. 479 Au g 1,61 Rara BB

Lot 199

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1864 Torino. MIR 1078e Pag. 458 Au BB

Lot 199

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 5 Lire 1870 Milano. MIR 1082i Pag. 490 Ag g 24,97 • Bella patina SPL+

Lot 199

Auction: E-Live Auction 4 - Savoia coins

UMBERTO II (1080-1103) Denaro s.d. Susa MIR 6 Cudazzo 7 CNI 6 Ag • Con cartellino Mario Raviola MB

Lot 200

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1865 Torino. MIR 1078f Pag. 459 Au q.BB

Lot 200

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 5 Lire 1871 Milano. MIR 1082m Pag. 492 Ag g 25,05 • Bella patina SPL÷FDC

Lot 200

AMEDEO III (1103-1148) Denaro s.d. Susa MIR 15 Cudazzo 24b Ag MB÷BB

10,00 €

Lot 201

Auction: Numismatic Auction 72 - Savoia coins

Lot 201

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1866 Torino. MIR 1078g Pag. 460 Au Rara BB

Lot 201

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 5 Lire 1872 Milano. MIR 1082o Pag. 494 Ag g 25,10 SPL/q.FDC

Lot 201

PIETRO, Conte del Genevese (1203-1268) Denaro s.d. Annecy MIR 150 CNI 5 Mi • Con cartellino Mario Raviola B

Lot 202

Lot 202

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1867 Torino. MIR 1078h Pag. 461 Au MB/BB

Lot 202

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 5 Lire 1872 Milano. MIR 1082o Pag. 494 Ag g 25,10 • Bella patina SPL÷FDC

Lot 202

AMEDEO IV (1232-1253) Denaro forte ridotto s.d. MIR 34 Cudazzo 54 CNI 26 Mi q.BB

Lot 203

12.000,00 €
44.000,00 €

Lot 203

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1868 Torino. MIR 1078i Pag. 462 Au • Colpetto BB/SPL

Lot 203

VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 5 Lire 1873 Milano. MIR 1082r Pag. 496 Ag g 24,95 q.SPL

Lot 203

LUDOVICO I, Barone di Vaud (1285-1302) Denaro s.d. Nyon MIR 52 CNI 13 Mi BB

Lot 204

Lot 204

SAVOIA VITTORIO EMANUELE II (1861-1878) 20 Lire 1869 Torino. MIR 1078j Pag. 463 Au q.SPL