Vatican coins - Numismatic Auction 77

Lot 180

Vatican coins

PIO IX (1846-1878) Scudo 1848 II, Roma. Pag. 311 Ag g 26,92 q.FDC/SPL

Lot 181

Vatican coins

Lot 182

Vatican coins

Lot 183

Vatican coins

Lot 184

Vatican coins

Lot 185

Vatican coins

PIO XI (1929-1938) 100 Lire 1929 VIII, Roma. Pag. 612 Au g 8,80 q.FDC

Lot 186

Vatican coins

PIO XI (1929-1938) 100 Lire 1933-1934 Jub, Roma Pag. 616 Au g 8,80 q.FDC

Lot 187

Vatican coins

GIOVANNI XXIII (1958-1963) 100 Lire 1959 I, Roma. Pag. 866 Au g 5,29 Rara FDC

Numismatic Auction 77